HUMANITARNA AKCIJA CENTAR DOSTI

Svjesni smo da se radi o velikom projektu, velikom izazovu ali isto tako da ako mi sami nećemo nešto napraviti za svoje članove, susjede, prijatelje, osobe s invaliditetom neće nitko drugi. Kao pravi Međimurci nismo sjedili skrštenih ruku, iskoristili smo sredstva iz Europskog fonda, a za ovaj zadnji korak potrebna nam je vaša pomoć.

Uključite se u humanitarnu akciju za koju smo otvorili poseban račun u
Zagrebačkoj banci broj HR2523600001502151135.

POTPISIVANJE UGOVORA ZA PRUŽANJE USLUGE BORAVKA

Dana 09. listopada 2023. godine u Zagrebu, od strane ministra rada, mirovinskog
sustava, obitelji i socijalne politike Marina Piletića uručeno je 60 ugovora pružateljima
socijalnih usluga u zajednici. Ministar je posebno istaknuo da je ugovorima osigurana
regionalna rasprostranjenost usluga i to u 18 županija, te je na taj način omogućen
sustavan pristup socijalnim uslugama. S područja Međimurske županije jedini
pružatelj socijalnih usluga s kojim je sklopljen Ugovor je Društvo osoba s tjelesnim
invaliditetom Međimurske županije.

Projekt e-Pristupačnost – Hrvatski savez udruga osoba s tjelesnim invaliditetom (HSUTI)

Hrvatski savez udruga osoba s tjelesnim invaliditetom (HSUTI) započeo je s provedbom projekta “ e-Pristupačnost“ koji sufinancira Ministarstvo turizma i sporta te su u sklopu aktivnosti izradili digitalni letak o projektu. U nastavku možete pogledati letak.

INKOMPATIBILNOST USLUGA

1. Pružanje socijalne usluge POMOĆ U KUĆI u okviru projekta ZAŽELI – Ne može koristiti osoba koja istovremeno koristi uslugu pomoći u kući (temeljem uputnice HZSR), boravka, organiziranog stanovanja, smještaja, osobne asistencije koju pruža osobni asistent, osobne asistencije koju pruža videći pratitelj – Ne može koristiti osoba čiji roditelj ili drugi član obitelji ima priznato […]

Event nordijskog hodanja za odrasle osobe s invaliditetom, pozivnica

Međimurska županija u okviru provedbe Erasmus+ Sport projekta “No boundaries” organizira event nordijskog hodanja za odrasle osobe s invaliditetom koji će se održati u subotu, 24. veljače 2024. godine s početkom u 10 sati.

PREZENTACIJA – nacionalna i europska iskaznica za osobe s invaliditetom i europska parkirališna karta

Predstavljene su nacionalna i europska iskaznica za osobe s invaliditetom te europska parkirališna karta putem kojih će osobe s invaliditetom moći lakše ostvarivati svoja prava iz područja mobilnosti, poput prava na povlaštenu cestarinu i na olakšice kod registracije automobila, te povlašteni prijevoz u pomorskom i željezničkom prometu. Iskaznice će također olakšati osobama s invaliditetom pristup brojnim pogodnostima iz područja turizma, kulture, sporta i zabave.

U nastavku možete pogledati prezentaciju:

OBAVIJEST ČLANOVIMA DOSTI – ZAKON O INKLUZIVNOM DODATKU

Zakon o inkluzivnom dodatku stupio je na snagu s danom 01. siječnja 2024. godine. Zakon omogućava primanje inkluzivnog dodatka kao pravo osoba s invaliditetom (u daljnjem tekstu OSI) u svrhu prevladavanja različitih prepreka koje sprječavaju njihovo puno i učinkovito sudjelovanje u društvu na ravnopravnoj osnovi s drugima.